Strona główna Informacje o Tegoli Rozwiązania techniczne E-SKLEP Gonty bitumiczne Aktualności Kariera Kontakt
 

Menu

Twoja aktualna pozycja: Ochrona fundamentów i drenaż / Hydroizolacje

Hydroizolacje

Jednym z haseł towarzyszących firmie Tegola Polonia Ltd jest „woda pod kontrolą”. Od wielu lat specjalizujemy się w dostawach systemów do rozwiązywania szeroko pojętych problemów oddziaływania wody na budowle. Dysponując papami termozgrzewalnymi, geomembranami oraz matami antyerozyjnymi i drenażowymi, jesteśmy w stanie stworzyć najlepsze rozwiązania techniczne, uzasadnione ekonomicznie. Dysponując doświadczeniem i wiedzą w zakresie konstrukcji inżynierskich, zapewniamy pomoc na wszystkich etapach inwestycji – koncepcji, projektowania i wykonawstwa.

Tefond Plus to geomembrana z wytłaczanego polietylenu o wysokiej gęstości HDPE, łączona za pomocą zamków mechanicznych, uszczelnianych dwoma fabrycznie naniesionymi paskami kleju elastomerobitumicznego. Prosty, szczelny i odporny na ścinanie zamek mechaniczny umożliwia uszczelnienie każdej powierzchni poziomej, pionowej czy pochyłej. Tefond Plus jest warstwą wodoszczelną.

Dzięki swojej wszechstronności Tefond Plus jest między innymi powszechnie stosowany do wykonawstwa izolacji zbiorników ekologicznych i rowów przy drogach i autostradach.

Tefond Drain Plus jest to geomembrana z wytłaczanego polietylenu o wysokiej gęstości HDPE, zespolona z geotkaniną polipropylenową, łączona za pomocą zamków mechanicznych, uszczelnionych dwoma fabrycznie naniesionymi paskami kleju elastomerobitumicznego. Tefond Drain Plus stosowany jest powszechnie do drenażu powierzchniowego ścian tuneli, przejść podziemnych, przyczółków mostowych itp.

QDrain jest to geokompozyt drenażowy składający się z rdzenia o wysokiej porowatości, z wytłaczanych nitek syntetycznych, splątanych, zgrzewanych na przecięciach i łączonych na gorąco z jedną lub dwoma warstwami geowłókniny. Geosyntetyki te filtrują wodę, nie dopuszczając do zablokowania wewnętrznej warstwy drenażowej grudkami ziemi i odprowadzając tak zebraną wodę do rur drenażowych. Produkt jest elastyczny i możliwy do zastosowania na wszystkich rodzajach powierzchni. QDrain zastępuje tradycyjne, kosztowne i czasochłonne drenaże oparte na kruszywach naturalnych.

Papy termozgrzewalne General Membrane to materiały produkowane na bazie bitumów modyfikowanych zarówno elastomerami (SBS) jak i plastomerami (NAPP). Jako jedna z pierwszych na świecie, firma wprowadziła do produkcji wysoce zaawansowaną modyfikację bitumu polialfaolefinami (APAO). Dzięki zastosowaniu różnych rodzajów modyfikacji bitumu oraz różnych wkładek nośnych jesteśmy w stanie spełnić każde wymaganie w zakresie doboru odpowiedniej hydroizolacji.