Strona główna Informacje o Tegoli Rozwiązania techniczne E-SKLEP Gonty bitumiczne Aktualności Kariera Kontakt
 

Menu

Twoja aktualna pozycja: Rozwiązania dla geotechniki / Tefond System / Tefond HP

Tefond HP

TEFOND HP

TEFOND HP - wodoszczelność i wysoka odporność.

TEFOND HP jest wytłaczaną membraną z polietylenu wysokiej gęstości (HDPE) z systemem mechanicznego łączenia brzegów oraz dwiema uszczelkami elastomerobitumicznymi.

OCHRONA KONSTRUKCJI DROGOWYCH
Dzięki wysokiej wytrzymałości materiałów składowych TEFOND HP jest systemem, który może być stosowany na wielkich budowach. Wyrób ten skupia w sobie cztery cechy charakterystyczne: ochronę, mechaniczną wodoszczelność, odwodnienie i stabilizację grunu.

USZCZELNIENIE I ODWODNIENIE KONSTRUKCJI DROGOWYCH
Coraz częściej pojawiają się żądania ochrony wód nawierzchniowych i gruntowych przed zanieczyszczeniami spływającymi z dróg i przesączającymi się przez powierzchnię do podłoża. TEFOND PLUS i TEFOND HP są idealnymi materiałami do uszczelniania konstrukcji drogowych.

RENOWACJA TUNELI
Przy renowacji istniejących tuneli TEFOND HP jest układany między starą uszkodzoną konstrukcją i nowym płaszczem betonowym. TEFOND HP zabezpiecza całą konstrukcję przed czynnikami chemicznymi obecnymi w wodzie gruntowej, całkowicie uszczelnia a więć przeciwdziała rozmyciu betonu i odprowadza zebraną wodę do rur drenażowych umieszczonych po bokach tunelu.