Strona główna Informacje o Tegoli Rozwiązania techniczne E-SKLEP Gonty bitumiczne Aktualności Kariera Kontakt
 

Menu

Aktualności

Szkolenia dekarzy- nowe spojrzenie na dachówki bitumiczne
2013-03-01

Dachówki fotkatalityczne ACTIROOF zaprezentowane zostały po raz pierwszy na szkoleniu dla dekarzy, które odbyło się 14/02/2013 roku w siedzibie Oddziału Szczecińskiego PSD.

więcej...

W dniu 14.02  na zaproszenie Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy Oddział Szczecin odbyło się szkolenia Wykonawców na temat dachówek bitumicznych Tegola Polonia.  Przedstawiliśmy aspekty techniczne układania dachówek, rozmierzania dachu. Zwróciliśmy szczególna uwagę na dachówki fotovoltaiczne TEGOSOLAR  oraz dachówki z powłokami metalowymi Prestige. Zaprezentowaliśmy również nową dachówkę fotokatalityczną Actiroof, której posypka pozwala na usuwanie zanieczyszczeń atmosferycznych.

Dachówki ACTI ROOF firmy Tegola Canadese mające specjalną fotokataliczną posypkę zawierającą dwutlenek tytanu (TiO2). Substancja zostaje aktywowana pod wpływem działania promieni słonecznych. Na powierzchni dachu tworzą się wolne rodniki OH- i O2-o silnych właściwościach utleniających, które utleniają i rozkładają różnego rodzaju zanieczyszczenia. Pozwalają zredukować szkodliwe tlenki azotu NOx na drodze procesów fotochemicznych i utleniania, do nieszkodliwych jonów azotanowych. W końcowej fazie procesu jony azotanowe tworzą na powierzchni dachu sole (azotany) neutralizowane i spłukiwane przez opady atmosferyczne.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za poświęcony czas i uwagę.

 

 

 

Październik miesiącem szkoleń
2012-10-11

W miesiącu październiku zaplanowaliśmy cykl szkoleń dotyczących hydroizolacji.

więcej...

Poniżej krótka informacja o już przeprowadzonych seminariach:

3/10/2012 - obyło się szkolenie z zakresu stosowania i montażu membran tłoczonych Tefond System. W czasie szkolenia omawiane były właściwości i zastosowania produktu. Na zkończenie obyło się szkolenie praktyczne z montażu membran.

4/10/2012 - mieliśmy przyjemność zaprezentować naszą ofertę na zaproszenie "Sieci Budowlanej" na organizowanym spotkaniu we Włodzimierzowie SIEĆ BUDOWLANA.

9/10/2012- na zaproszenie firmy Centrum  Kształcenia  Ustawicznego w Inżynierii Komunikacyjnej IKKU Sp. z o.o. organizującej szkolenie dla firmy Hochtief mogliśmy omówić sposoby wykonywania hydroizolacji na dachach płaskich z zastosowaniem pap termozgrzewalnych i mat drenażowych.

cdn

 

 

 

 

 

 

 

Doskonalenie wiedzy teoretycznej poprzez praktykę
2012-07-30

W dniu 3 lipca w siedzibie spółki w Łodzi odbyło się Spotkanie Doradców Techniczno-Handlowych firmy Tegola Polonia.

 

więcej...

Spotkanie było podsumowaniem 20 lecia istnienia firmy Tegola Polonia Ltd na rynku materiałów budowlanych.

Jak zawsze spotkanie nie było jedynie czasem poświęconym na świętowanie, ale miało również na celu powiększenie wiedzy technicznej z zakresu oferowanych przez nas materiałów.

Tym razem przy udziale naszych włoskich kontrahentów doskonaliliśmy naszą wiedzę praktyczną z technologii montażu dachówki bitumicznej Tegola Canadese. W czasie szkolenia wszyscy uczestnicy mogli fizycznie spróbować swoich sił w trudnej sztuce dekarskiej. Mamy nadzieje, że tą wiedzą będziemy mogli się podzielić z naszymi Klientami.